Pośród licznych miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być obszarem otwartym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w niedawnych latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.

Pożyteczne zmiany w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w przeciągu niedawnego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Szybkie działanie w zakresie zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz potrzebne miejsca użyteczności publicznej.

Liczne zmiany nie są widoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy informacje, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w mieście za mało się dzieje. Podczas gdy miasto rozrasta się z każdym dniem. Zmiany w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które umożliwiają nam bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Miasto rozwija się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Potencjał Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. takie miejsca zachęcają gości z innych miast do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych działania nie tyczą się tylko samego środka miasta, ale również są połączone z całym regionem. Dlatego lepiej nie utyskiwać lecz zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków. Jacek Majchrowski działania . Następne miesiące – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – pozwolą miastu stać się niezwykłą metropolia.