Pergole i zadaszenia tarasowe – perfekcyjne rozwiązanie w Twoim ogrodzie

Centrum pergoli


Lato to czas, który dużo osób spędza poza mieszkaniem. Wakacje na egzotycznych wyspach, plaża, ciepłe kraje to miejsca, które entuzjastycznie są zwiedzane w tym okresie roku.

Pergole lamelowe Warszawa

Nie należy niemniej jednak zapominać o miejscu, które dla wielu osób jest najważniejszą i najbliższą powierzchnią odpoczynku na świeżym powietrzu – osobistym podwórku. Aby jednak czas, spędzony na zewnątrz właściwie był komfortowy oraz pozwalał na relaks, należałoby dbać o właściwe wyposażenie przestrzeni. Przydatna ma prawo okazać się pergola.

Pergole materiałowe Warszawa


Czym jest pergola?
Pergola to konstrukcja, składająca się z podpory w postaci słupków oraz zadaszenia, z reguły kratownicy, na jakiej umieszcza się rośliny, na przykład pnącza. Pergola stosowana jest nie tylko jako element nadający niepospolitych walorów estetycznych ogrodowi, niemniej jednak i jako odmiana zadaszenia i zacienienia na przykład tarasu. Pergola ma prawo pozostać także wykorzystana jako sposób na wprowadzenie pobocznych roślin do swojej powierzchni czy miejsce na zawieszenie na przykład lampek. To naturalnie dzięki temu rozstrzygnięciu podwórko nabiera niezwyczajnego charakteru – w przypadku lampek zapewniony jest niesamowity nastrój wieczorową porą.
Pergola ma prawo wobec tego sprzyjać jako:
•    źródło cienia,
•    podpora pod rośliny,
•    źródło estetycznych i wizualnych doznań.
Jakie inne źródła cienia warto zastosować na zewnątrz?
Zadaszenie tarasowe to niemniej jednak niekoniecznie pergola. Istnieją rozwiązania, nie wymagające na przykład wykorzystania roślin. Zadaszenie, posiadające dach jest zabezpieczeniem nie tylko przed słońcem, ale oraz deszczem lub innymi opadami. To właśnie dzięki temu można spędzać wolny czas na rześkim powietrzu, z książką lub gazetą w zasadzie bez względu na pogodę. Wykorzystanie pergoli lub zadaszenia tarasowego zezwoli na wygodny oraz komfortowy odpoczynek na podwórzu.