Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne dania takie jak risotto, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się również nie tak znane dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Obiad z całą pewnością powinien zawierać też wino. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech standard. włosi gotują Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać nie mały wybór win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film