Wśród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie sztuki i rozrywki, ale również na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Dobre transformacje w stolicy małopolski.
Co niezłego stworzono w ciągu niedawnego czasu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków często czerpie. Dynamiczne działanie w zakresie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o nowe drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe obiekty użyteczności publicznej.
Liczne zmiany nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z nami związane. Typowemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie za mało się robi. Podczas gdy Kraków rozwija się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze gospodarki śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej i wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie nowości zachęcają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta działania nie dotyczą tylko samego środka Krakowa, ale też są związane z całym regionem. Przeto zamiast narzekać tylko zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości rozwoju – umożliwią miastu zostać niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski